Evden Sermayesiz Para Kazanma

Bugünkü yazımızda Kariyer Fikri okurları için evde para kazanmanın yolları internetten sermayesiz para kazanma işlemini nasıl yapacağını detaylarıyla açıklıyoruz. Siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırlamış olduğumuz para kazanma yolları sayesinde evinizden ek gelir elde edebileceksiniz. Anlatmış olduğumuz fikirleri yeteneğinizle birlikte uygularsanız para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Günün büyük bir kısmını bilgisayar başında geçiren kişilerin uygulayabileceği yollar oldukça basittir. Ancak basit olması sizi cezbetmesin zaman, sabır ve emek isteyen işlerdir.

 • 3 Ocak 2024 Tarihinde yeni para kazanma yolları eklendi! Yazıya ve içerisindeki bağlantılara dikkatlice bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Sermayesiz Ne İş Yapabilirim?

Para kazanmak istiyorum diyen kişiler sermayesiz para kazanma fikirleri arayışına giriyor. Öncelikle sermayesiz hiç bir iş yapılamayacağını belirtmek isteriz. Az sermayesi olan ve aşağıda sunmuş olduğumuz alanlarda yeteneği, bilgisi olan kişiler kendine uygun iş fikirleri bulabilir.

Bonus İş Fikri: Takipçi Satarak Para Kazanma

Evde Sermayesiz Yapılacak İşler

Günümüz ekonomisinde geçim sağlamanın oldukça zor olduğu bu zamanlarda evde iş arayışına giren kişiler için yeni iş fikirleri paylaşımı yaptık. Sermayesiz evde para kazanma yolları 2023;

Web Sitesi Açmak

Az sermayesi olup internet sitesi açma düşüncesi olanlar bu yolu uygulayabilir. Bir adet domain, hosting satın alarak web sitesi açmaya başlayabilirsiniz. Dünya’da en çok kullanılan altyapı olan WordPress’i tercih etmenizi önermekteyiz. WordPress altyapısı karışık gelenler başlangıç için Google’un sunmuş olduğu Blogger.com ile ilk sitesi açabilir. Blogger ile internet sitesi açarsanız Hosting ücreti ödemenize gerek kalmayacaktır. Web sitesi açma maliyeti en ucuz .com Domain 290 TL, 1 Yıllık Hosting Ücreti 340 TL, Tema ücreti 20 Dolar 69 Dolar arası ortalama bu maliyetler ile internet sitenizi açabilirsiniz. Sitenizi açtıktan sonra özgün kaliteli içerikler yazmanız gerekmektedir.

 • Güzel Hosting firması üzerinde bulunan Linux Hosting paketini seçebilirsiniz kaliteli hizmet ve uygun fiyat sunmaktadırlar.
 • Domain satın almak için İsim Tescil veya Turhost firmasını kullanabilirsiniz.
 • WordPress altyapısı kullanacaksanız MyThemeShop veya Themeforest üzerinde satılan temaları önermekteyiz. Burada temalar dolar kuru üzerinden satılmaktadır.

Web Sitesi Açtıktan Sonra Ne Yapmalıyım?

 • Seo nedir ve Seo ayarlarını öğrenmelisiniz,
 • Kullanıcı deneyimi üzerine çalışmalar yapmalısınız,
 • İnsanların araştıracağı konular üzerine özgün kaliteli içerikler hazırlamalısınız,
 • Google Adsense almak için gerekli optimizeyi yapmalısınız. Google Adsense web siteleri üzerinde sunulan reklamların tıklama alması üzerine ödeme yapmaktadır.

Web Site, Gönderi Tasarımı Yapmak

Web site arayüz tasarımı yaparak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Bunun için orta seviyede Photoshop, Figma, Adobe XD gibi programların kullanımını bilmeniz gerekmektedir. Web sitesi tasarımı haricinde logo, gönderi tasarımları da yapabilirsiniz. Özellikle Instagram kullanan işletmelerin bu yönde ihtiyaçları oluyor.

Gönderi tasarımlarını yapabilmek için Canva uygulamasını kullanabilirsiniz. Ücretsiz ve ücretli versiyonu bulunmaktadır. Ücretli versiyonunu ziyaretçilerimize özel bedava canvaolarak veriyoruz. Bunun için yorum atarak talepte bulunabilirsiniz.

Görev Yaparak Para Kazanmak

Sizlere verilen görevleri yaparak görev başına para kazanabilirsiniz. Bilgisayar veya cep telefonu üzerinden verilen görevleri yapabilirsiniz. Yorum yapma ve link paylaşma üzerine görevler verilmektedir.

 • Intagram hesap takip etme,
 • Tiktok yorum yapma,
 • Google haritalara yorum yapma,
 • Site adresi paylaşma,
 • Youtube videosu beğenme.
 • Yorum yaparak para kazanma

Yukarıdaki gibi görevler için aşağıda bulunan yorum alanından bize ulaşabilir görev grubuna dahil olabilirsiniz.

Youtube Kanalı Açmak

Günümüz çağının yeni işlerinden olan Youtuber olarak para kazanmanız mümkündür. Youtube kanalı açmak tamamen ücretsiz bir işlemdir. Çekmiş olduğunuz videolar içerisinde çıkan Adsense reklamları sayesinde izlenme başına para kazanabilirsiniz. Çok fazla Youtube kanalı olduğunu göz önüne aldığımızda öne çıkmanız için iyi ekipmanlar ve kategori belirlemeniz gerekmektedir. Uzman olduğunuz bir alanda videolar çekebilir tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Kanal açma fikirleri arayışı içerisindeyseniz aşağıdaki önerilere göz atabilirsiniz.

 • Otomobil Kanalı,
 • Vlog Kanalı,
 • Ürün İnceleme Kanalı,
 • Eğlence Kanalı,
 • Eğitim Kanalı (Nedir, Nasıl Yapılır, Soru Çözüm, Konu Anlatımı),
 • Biyografi Kanalı,
 • Oyun Kanalı,
 • Üniversite Rehber Kanalı,
 • Gezi Kanalı,
 • Yemek Kanalı,

Yemek Yapmak

Ev yemeklerine olan talebin artması sebebiyle yeni bir iş kolu oluştu. Yemek yapma yeteneğinizden para kazanmak istiyorsanız hazırlamış olduğumuz yazıyı okuyabilirsiniz. Yapmış olduğunuz yemekleri internet üzerinden pazarlayabilirsiniz. Ev hanımları, emekliler, öğrenciler, bekarların rahatlıkla yapacağı iş fikri evde yemek yaparak para kazanmak hakkında bilgiler verdik.

Yazarlık Yapmak

Kalemine güvenen araştırma yeteneği olan kişilerin tercih edebileceği bir yoldur. Web sitelerine veya ajanslara Seo uyumlu içerik hizmeti verebilirsiniz. Yazı yazarak para kazanma yönteminde genellikle kelime bazlı ücretlendirme yapılmaktadır. Piyasayı analiz ettiğimizde 100 Kelime Başı en az 3 TL verilmektedir.

Ancak siz kaleminize ve bilginize güveniyorsanız daha yüksek ücretle de makale yazabilirsiniz. Günlük 2000 kelime yazı siparişi alır 100 kelime başına 3 TL talep ederseniz 60 TL kazanırsınız.

Anket Doldurmak

Ödüller anketler sunan internet siteleri ile para kazanabilirsiniz. Anket doldurma benzeri internetten para kazanma işlerinde öncelikle bilmeniz gereken bazı bilgileri aktarmak istiyoruz; Bu tarz işler yapacaksanız gün içerisinde çok fazla boş vaktiniz olması gerekmektedir. Günde en az 2 saat süre ayırabilirseniz bu tarz işlere yönelin. Aksi halde çok fazla bir para kazanamazsınız. Çok fazla anket sitesi bulunmaktadır en güvenilir olanları listelediğimiz rehberimize bakabilirsiniz.

Reklam Video İzlemek

Reklamların daha çok kişilerce izlenmesini isteyen kişiler video siteleri ile anlaşarak bir iş ortaklığı oluşturmaktadır. Sizin gibi zamanını paraya çevirmek isteyen binlerce kişi ek gelir oluşturmak için video izlemeyi tercih etmektedir. Diğer anlattığımız yöntemlere nazaran daha düşük kazanç vermektedir.

Ödev Yapma veya Soru Çözme

Okulların uzaktan olması sebebiyle bir çok öğrenci ödev

Oyun Oynamak

Özellikle genç kesimin ilgisini çeken konu olan oyunlar ile para kazanabilirsiniz. Oyunlara ilgisi olup iyi de sohbete sahipseniz bu yolu seçebilirsiniz. Oyunlar içerisinde ekipmanları, hesapları, kodları satabilirsiniz. Ayrıyeten oyun oynarken Twitch benzeri platformlarda canlı yayınlar açabilir ve bağış hediye toplayabilirsiniz. Canlı yayın yapmak istiyorsanız iyi bir cihazınız, internetiniz olmalıdır.

Canlı Yayın Açmak

Açılan canlı yayınlarda gönderilen hediyeler ile para kazanabilirsiniz. Canlı yayınlar genellikle genç kesime hitap etmektedir. Canlı yayın açmak ücretsizdir, iyi bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekmektedir. En popüler canlı yayın platformlarını aşağıda detaylarıyla listeledik inceleyebilirsiniz.

Evde Paketleme Yapmak

Evden sermayesiz para kazanma yollarından biri olan paketleme yapmak genellikle ev hanımları tarafından tercih edilmektedir. Instagram ve pazar yerleri platformlarında siparişlere yetişemeyen firmalar tarafından paketleme işi verilmektedir. Çoğu üretim yerinde otomatik olarak paketleme yapan makineler bulunmaktadır. Ancak çok fazla sipariş geldiğinde siparişlere yetişemeyen firmalar paketleme işi yapacak kişilerden destek almaktadır.

Seslendirme Yapma

Bir çok kişinin işini online ortamda tanıtabilmesi için dijital içerikler hazırlaması ve seslendirme ihtiyacı doğmaya başlamıştır. Ekipmanlarınızın olması durumunda evde oturduğunuz yerde seslendirme yapabilirsiniz. Freelancer seslendirme işi bulmak için iyi bir portföy hazırlamanız gerekmektedir. Diksiyon ve sesinize güveniyorsanız bu işi tercih edebilirsiniz.

 1. Reklam,
 2. Oyun,
 3. Yazı,
 4. Film,
 5. Kitap seslendirmeleri ile para kazanabilirsiniz.

Kıyafet Satma

Kullanmadığınız ürünleri kıyafetleri satarak iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Özellikle evde para Dolap uygulaması üzerinden satış yaparak ciddi kazançlar elde eden kişiler bulunmaktadır. Kadınların 2. el kıyafet satışı yapabilmesine imkan sağlayan Dolap uygulamasını indirerek incelemenizi önermekteyiz.

Sonuç

Sermayesiz evde para kazan yazısı hakkında aklınıza takılanları yorum alanından sorabilirsiniz. En güncel ve mantıklı yolları paylaştık umarız faydalı olmuştur.

Bunları da beğenebilirsin
31 Yorumlar
 1. Tuba diyor

  Samsun bafra

 2. Yusuf diyor

  ELAZIĞ ve MALATYADA usta ellerden paketleme yaptırabilirler…saygılar

 3. Murat gundogdu diyor

  Evde paketleme ve ek is burs

 4. Halil diyor

  Evde yapabileceğim iş arıyorum 0534 ***

 5. Mahmut Velat Yücel diyor

  Merhaba görev yaparak nasıl para kazanabilirim

 6. Mehmet diyor

  Görev yaparak para kazanmak istiyorum

 7. tuğba diyor

  görev yaparak para kazanmak istiyorum

 8. Gülhan diyor

  Görev yaparak para kazanmak istiyorum

 9. Cemalettin karagöz diyor

  Merhaba görev yaparak nasıl para kazana bilirim

 10. Muhittin diyor

  Görev yaparak para kazanmak istiyorum

 11. Selman uslu diyor

  Görev yaparak para kazanmak istiyorum

 12. Zahide diyor

  Görev yaparak. Para kazanmak istyrm

 13. Yağmur diyor

  Merhaba Ankara’da paketleme işi arıyorum

 14. Zeynep ermu diyor

  Merhaba görev yaparak para kazanmak istiyorum

 15. Arif diyor

  Trabzon da anmeme evde paketleme işi arıyoruz

 16. Yağız diyor

  Görev yaparak para kazanma için burdayım sayın mod

 17. Duygu diyor

  Merhaba anket doldurmak istiyorum

 18. Duygu diyor

  Görev yaparak para kazanmak istiyorum

 19. Buket diyor

  Merhaba görev yaparak nasıl para kazanabilir bilgi verebilir misiniz ?

 20. Arda diyor

  Görev yaparak para kazanmak istiyorum

 21. Güney diyor

  Görev Yaparak Para Kazanmak

 22. Güney diyor

  Görev Yaparak Para Kazanmak işini yapabilirim

 23. ÖZGE diyor

  Görev yaparak nasıl para kazanabilirim?

 24. Ömürcan diyor

  Görev ekibine dahil edebilirmisiniz

 25. Tuna diyor

  Görev yaparak para kazanmak istiyorum

 26. Okan diyor

  Görev yaparak para kazanmak istiyorumm

 27. baris diyor

  Merhaba görev yaparak para kazanmak istiyorum 🙂

 28. Burcu durmaz diyor

  Görev yaparak para kazanmak istiyorum

 29. Ayşe diyor

  Kwai560980890 davet koduyla uygulamaya kaydınızı yapın.video izleyerek para kazanın.takipci kazanarak daha çok para kazanabilirsiniz.

 30. kaan diyor

  görev yaprak para kazanmak istiyorum

 31. Nehir diyor

  odev yaparak ve soru çözerek para kazanmak istiyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemizi kullanarak çerezlere (cookie) izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için Çerez Politika'mızı inceleyebilirsiniz. Kabul etDetaylar